Zpravodajství z regionů

Sokolov: Začalo blokové čištění města
KARLOVARSKO

Sokolov: Začalo blokové čištění města

V Sokolově začalo blokové čištění našeho města, které potrvá do konce května. Žádáme občany o pozornost při změně dopravního značení v termínu blokového čištění. V případě, že nebude řidič respektovat dopravní značení, může být jeho vozidlo neprodleně odtaženo. Město odtahy pouze nestraší, ale opravdu je provádí. Někteří řidiči dobíhali k "odtahovce" doslova za pět minut dvanáct.

Sochy na Čechově mostě bude možné oživit, ukázal to kamerový průzkum
PRAHA

Sochy na Čechově mostě bude možné oživit, ukázal to kamerový průzkum

Společnost Technologie hlavního města Prahy (THMP) v polovině dubna provedla endoskopický průzkum vnitřku soch na Čechově mostě. Bronzové sochy světlonošek držících pochodně a tříhlavých hyder na jeho pilířích by totiž do budoucna mohly opět ožít slavnostními efekty z doby, kdy nejkratší most přes Vltavu vznikal. K tomu je potřeba, aby uvnitř soch vedly rozvody plynu a vody – záběry ze speciálních kamer ukázaly existenci částí původních rozvodů plynu, rozvody vody se v nitru soch naopak na

Karlovy Vary: Vřídlo je zpět
KARLOVARSKO

Karlovy Vary: Vřídlo je zpět

Město Karlovy Vary dokončilo 2. etapu rekonstrukce Vřídelní kolonády. Včera byla slavnostně otevřena zrenovovaná síň a Vřídlo začalo opět tryskat v nitru kolonády. Stalo se tak po téměř sedmi letech, kdy musela být z důvodu havarijního stavu nejatraktivnější část Vřídelní kolonády uzavřena.