Zpravodajství z regionů

Potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina = vysoká kvalita
KARLOVARSKO

Potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina = vysoká kvalita

Potravinářská inspekce každoročně uskutečňuje kontrolní akci zaměřenou na potraviny oceněné značkami KLASA a Regionální potravina. Výsledky za rok 2020 potvrdily, obdobně jako v minulých letech, jejich velmi vysokou jakost a bezpečnost. Z hlediska zjištění SZPI se jedná o jednu z nejméně problematických kategorií potravin. U ostatních kategorií potravin inspektoři zjišťují až řádově vyšší podíly nevyhovujících vzorků.

Nazrál čas na domácí aktivity
PLZENSKO

Nazrál čas na domácí aktivity

Loni v březnu jsme všichni jásali, když nám vláda udělala nečekané „prázdniny“, tenkrát to byly opravdu prázdniny, strachu a hrozby covidu bylo v Čechách v jednotkách procent. Nyní je situace vážná a my jsme zase doma. Nejde tolik o dospělé, ti mají sami co dělat, aby na homeoffice zvládli svou práci, ale jde o děti… Jak je smysluplně zabavit? Jak docílit toho, aby nezlenivěli, nebyli znudění a apatičtí?

Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v očkování
KARLOVARSKO

Karlovarský kraj úspěšně pokračuje v očkování

Karlovarský kraj má mezi kraji v ČR nejvyšší procento obyvatel naočkovaných proti COVID-19. Celkem prošlo očkováním první dávkou 13,5 procenta všech obyvatel kraje, i druhou dávku mají 4,4 procenta lidí. Na prvním místě je kraj v regionálním srovnání v ČR také v proočkování seniorů starších 70 let, kterých je očkováno 33,8 procenta, druhé místo kraji patří ve vakcinaci seniorů starších 80 let, což je 23 procent.