Bez čeho se neobejdete, pokud máte doma malé dítě?

Bez čeho se neobejdete, pokud máte doma malé dítě?

Odsávačky hlenů patří do základní výbavy zdravotních pomůcek. Proč jsou odsávačky důležité a jak vybrat tu správnou?

Malá miminka a mnohdy také batolata si neumí vyčistit dýchací cesty bez pomoci druhých. Když děti trápí rýma a mají ucpaný nos, může to pro ně být velmi nepříjemné, nemohou v klidu spát, jsou mrzuté a v horších případech to může vést ke zdravotním problémům. Nosní kapky jsou pouze krátkodobá pomoc, kterou nelze užívat delší dobu, proto raději vsaďte na odsávačky hlenů.

Proč ji potřebujete více, než si myslíte?

Odsávačky vám budou sloužit více, než si možná myslíte. Upotřebíte je nejen, když je vaše dítě nachlazené, ale také dobře poslouží například při nepříjemných alergických reakcích. Na vysoké zahlenění dítěte má totiž vliv i strava. Mezi potraviny, které mohou přispívat k zahlenění vašeho dítěte patří zejména pšenice, ale může se jednat také o maso, vejce a cukry. Naopak rýže nebo jáhly by k zahlenění vašeho miminka neměly nijak přispívat.

Jakou odsávačku tedy vybrat?

Nejlepší volbou jsou odsávačky šetrné a vyvinuté ve spolupráci s lékaři specializovanými na oblast ORL. Na trhu se nachází mnoho variant – elektrické, bateriové, ruční. Pokud dáte přednost nosní odsávačce na baterie, můžete ji vzít všude sebou a použít ji kdykoliv je potřeba.

Volným dýcháním to jen začíná

Krom toho, že bude vaše miminko volně dýchat a dobře spát, vyhne se hlavně nepříjemným zánětům a jiným problémům, které může rýma nebo ucpaný nos přinést. Správné dýchání miminek totiž ovlivňuje psychickou i fyzickou kondici.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!