Hasičům v kraji pomůžou detektory plynu

Hasičům v kraji  pomůžou detektory plynu
Krajští hasiči vyjedou k zásahu s podezřením na únik plynu zhruba 150krát ročně. V takové situaci je opatrnost vždy na místě. Práci jim usnadní přístroje od nejpovolanějších – od samotných plynařů.

Prvních 15 přístrojů na měření koncentrace plynu v ovzduší předali hasičům v Plzeňském kraji technici ze společnosti GasNet, kteří se starají o plynárenskou distribuční síť. Kromě hlavní složky zemního plynu, metanu, přístroj spolehlivě zachytí i další plyny jako vodík, butan nebo propan.

Západočeši první
Spolupráce mezi hasiči a plynaři není náhodná. Terénní pracovníci GasNetu se s hasiči často potkávají u zásahů, kde kvůli neodbornému postupu při výkopových pracích došlo k narušení plynovodu. Společně pak na místě zajišťují bezpečnost a odstraňují následky. V tuzemsku se ročně jedná o zhruba tisícovku společných výjezdů.
V první dodávce počítá GasNet se 120 detektory pro hasiče v celé České republice. Přitom už teď hasiči projevili zájem o 200 takových přístrojů. Jako první se dostaly měřáky k hasičům v Plzeňském kraji.
„Výjezdů k?situacím spojených s?únikem plynu máme v?rámci Plzeňského kraje každý rok okolo 150. Někdy se jedná pouze o podezření a pokud budeme mít k?dispozici plně fungující detekční techniku, hodně nám to usnadní práci a zvýší bezpečnost zásahů. Spolupráce a podpora ze strany společnosti GasNet je pro nás velmi cenná,“ řekl plukovník Zdeněk Housar, vedoucí oddělení služeb HZS Plzeňského kraje.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!