Snoubenci v Plzni si mohou termín svatby vybrat on-line

Snoubenci v Plzni si mohou termín svatby vybrat on-line
Rozhodli jste se mít svatbu v Plzni a hledáte ten správný den, kdy uzavřít sňatek?

Vybrat si datum obřadu na území města Plzně lze jednoduše přes on-line formulář, kde se zobrazí všechny dostupné termíny.

„V přicházejícím letním období je tradičně větší zájem o uzavírání sňatků, proto bychom chtěli všem snoubencům připomenout, že nejjednodušší cesta k rezervaci termínu svatby je přes on-line formulář. Zde si snoubenci vyberou den a hodinu obřadu, vyplní potřebné údaje a na e-mail jim přijde potvrzení o rezervaci. Rezervovat si mohou obřad jak v obřadní síni plzeňské radnice, tak i na jiných vhodných místech na území města Plzně,“ vysvětluje místostarosta třetího plzeňského obvodu Stanislav Šec.

Formulář je dostupný na odkazu www.svatba.plzen.eu. Úředně stanoveným oddacím místem je obřadní síň plzeňské radnice, zde je oddacím dnem sobota. Dále jsou stanoveny zasedací místnosti v budově Úřadu městského obvodu Plzeň 3 a budovách Úřadů městských obvodů Plzeň 1, 4, 5 a 7, kde je oddacím dnem pátek.

Termíny se zamlouvají vždy od 1. 1. na období červenec až prosinec a od 1. 9. na období leden až červen.

K uzavření sňatku je potřeba podat žádost o uzavření manželství na oddělení matriky Úřadu městského obvodu Plzeň 3, a to minimálně 14 dnů před zajištěným termínem svatby.

Jaké doklady jsou k obřadu potřeba a další důležité informace k uzavření sňatku jsou přehledně uvedené na webovém portálu města Plzně.

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!