Desátý ročník Alej roku vyhrála Svárovská alej

Desátý ročník Alej roku vyhrála Svárovská alej
Celonárodní vítězkou se stala Svárovská alej v Jihomoravském kraji, pro kterou hlasovalo 585 lidí. V Karlovarském kraji vyhrála mladičká Masarykova alej z Nového Sedla, pro kterou hlasovalo 35 lidí.

“V počtu nominací padl další rekord. O desátý titul soutěžilo neuvěřitelných 132 alejí a stromořadí ze všech krajů České republiky, pro které hlasovalo bezmála 7 tisíc lidí. Pro nás to je důkaz, že si lidé nádherných alejí váží a jsou na ně patřičně hrdí. Celonárodní i regionálním vítězkám gratulujeme a přejeme stovky let zdravého růstu,” říká Karolina Kostićová z Arniky. 

Mladičká Masarykova alej roste v Novém Sedle a tvoří ji sakury ozdobné, které lemují hlavní ulici u městského úřadu. Každý den jí prochází místní obyvatelé a děti do školy. Vítěznou nominaci zaslal Tomáš Pittel.

Kompletní výsledky ankety najdete zde.

Všech 14 regionálních vítězů se může těšit na dárkové balíčky s poukazy od FotoŠkoda, knihy o památných stromech, dárky od Muzea Karla Zemana, rodinné vstupenky do Muzea rekordů a kuriozit, vstupenky do botanických zahrad po celé České republice a mnohé další. 

Cílem ankety Alej roku je přitáhnout pozornost lidí k alejím, které patří ke zdravé a fungující krajině. Nezáleží, zda jde o aleje známé, neznámé, vzrostlé, mladinké, ve městech, v krajině, kolem silnic nebo turistických tras. O vítězství může nakonec rozhodnout mimořádná krása, silný příběh, snaha o záchranu nebo úsilí místních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky.

Krajina bez alejí je jako obraz bez rámu.Zdroj: Ing. Jiří Kaňa, tiskový mluvčí Arnika

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!