Oktagon ve spolupráci s Tipsportem spouští nový formát turnaje a zápasníkům slibuje odměny, které v českém sportu nemají obdoby

ČTK PROTEXT, TZ ze dne 02.12.2022 - Československá organizace na své tiskové konferenci Oktagon Time odhalila spuštění projektu, který dalece přesahuje všechny hranice, které dosud v tuzemském sportu byly. Ve spolupráci se svým generálním partnerem oznámila konání pyramidového turnaje Tipsport Gamechanger s celkovou dotací 1,000.000 eur pro zápasníky v roce 2023.

Největší projekt, který na evropské MMA scéně kdy byl, neoficiální mistrovství Evropy nebo turnaj, který skutečně mění pravidla hry. Takovými přídomky hovoří o společném projektu Tipsportu a Oktagonu spoluzakladatel československé organizace Ondřej Novotný. Po více než čtyřměsíčních přípravách na tiskové konferenci v aule ostravské haly Gong představil pyramidový turnaj, kterého se v rámci hlavní části turnaje zúčastní celkem 16 zápasníků z celého světa, přičemž 7 jmen bylo odhaleno již nyní. Jedná se o (abecedně) Apolla Silvu, Christiany Eckerlina a Jungwirtha, Máté Kertésze, domácí Patrika Kincla a Davida Kozmu a Bojana Veličkoviče. "Zbylých 9 jmen se může libovolně hlásit," vyzývá potenciální uchazeče Novotný. "Můžou to být jak zápasníci z Oktagonu, tak i mimo něj z celé Evropy. Následně, po uzavření přihlášek, se na základě interního klíče v rámci naší organizace vybere druhá osmička zápasníků, kde se mohou objevit i zápasníci, kteří u nás ještě nikdy nestartovali a ty nasadíme proti první osmičce dle toho, jak nám to přijde zajímavé. Poslední, šestnácté jméno pak budou mít možnost vybrat naši fanoušci ze tří předem určených možností."

Kromě prestiže ale turnaj nabízí i prize money, které na turnaji pořádaném na našem území nemá obdoby. Celkově se hraje o 1,000.000 eur, kdy vítěz získá 300.000 a i ti nejméně úspěšní zápasníci si přijdou na v přepočtu téměř půl milionu korun za jeden zápas. "My jako Tipsport jsme zásadním způsobem pomohli tomu, aby se tento projekt mohl realizovat," řekl k tématu brand manager sázkové kanceláře Martin Filip. "V porovnání s tenisovými, golfovými či jinými turnaji (spolu)pořádanými v České republice se hraje patrně o nejvyšší částku, jakou si jednotlivci mohou vydělat. Věříme, že formát, který Oktagon nachystal, bude pro fanoušky velmi atraktivní a po celý rok půjde o velmi strhující podívanou, která bude samozřejmě zajímavá i sázkově."

Image title

"Ve spolupráci s Tipsportem jsme chtěli dát jasně najevo, že i s ohledem na naši evropskou expanzi je zde něco, co tu nikdy dřív nebylo, co musí všichni vnímat a co je opravdu tím gamechangerem na evropské scéně. Troufnu si tvrdit, že jde o neoficiální mistrovství Evropy s obrovskou odměnou," doplnil známý promotér.

"Komunikace se zápasníky probíhala hladce a byť to pro ně znamená určitou změnu plánů, byli nadšeni z takové možnosti. Velkou motivací jsou, kromě prestiže za vítězství v pyramidě, také peníze. Co si budeme povídat, přes 300.000 eur, sice za 4 zápasy, ale během jednoho roku, ještě nikdo ze zápasníků v Evropě nevydělal. Inspirací pro tento formát pro nás byly turnaje K-1 v době jejího vrcholu, ale chtěli jsme do toho přinést i co nejvíc sebe. To se odráží ve zcela originálním prvku 'lucky loserů' a zapojení diváků, které předpokládáme, že ještě zvýší atraktivitu celého turnaje a fanoušci ho tak budou sledovat se zájmem po celý rok."

Za pravdu mu dává i jedna z hlavních tváří organizace a šestinásobný držitel pásu pro šampiona welterové váhy David Kozma. "O turnaji jsem se dozvěděl, když jsem byl na kempu v Irsku. Tu informaci mi volal můj manažer a neváhal jsem. Zatím jsem se příliš nepídil po detailech, protože se soustředím na obhajobu titulu, ale rozhodně se těším! Vím, že půjde o velké prachy a že se zúčastní i Patrik Kincl. S ním jsme se o tom stihli lehce pobavit, bude to skvělý. A oba doufáme, že budeme v různých částech pavouka, abychom na sebe narazili až ve finále!"

Image title

Právě fanoušci jsou klíčovým prvkem celého turnaje. Kromě již zmíněného výběru účastníka turnaje mohou vrátit do hry poražené zápasníky v rámci divoké karty pro "lucky losera". Turnaj se celkem odehraje v pěti termínech. V první části uvidíme 8 základních zápasů a 1 rezervní, čtvrtfinále se budou konat během dvou turnajů, následně semifinále a finále na jednom turnaji. Oba čtvrtfinálové termíny budou mít také svůj rezervní zápas, takže uvidíme dohromady šest čtvrtfinálových duelů. Onen rezervní zápas obstarají právě zmínění "lucky loseři", kteří se v případě zranění postupujících mohou vrátit do hlavní části turnaje.

"Gamechanger bude stát mimo ranking titulových zápasů a nabídne divizi do 77 kg zase jiné soupeření a budou se ho účastnit všechny hlavní hvězdy této váhové kategorie," láká diváky Ondřej Novotný. "Jsme vděčni, že tento projekt mohl vzniknout a děkujeme Tipsportu, že do toho šel s námi. Je to signálem, že obě strany jsou s dosavadní spoluprací spokojené a dává nám smysl i do budoucna. Jsme pyšní, že dvě domácí firmy mohou společně růst."

"V tuto chvíli se stáváme generálním partnerem Oktagonu a hledali jsme cestu, jak toto spojení podtrhnout a ještě zvýraznit," doplňuje brand manager Tipsportu. "Myslíme si, že právě tento projekt, který spouštíme, je tím správným krokem. A nejen proto, že ponese naše jméno. Mezinárodní zastoupení dává turnaji velkou prestiž a i my vnímáme lesk, který tím Tipsport Gamechanger získává a bereme tento krok Oktagonu jako skvělé rozhodnutí."


O Oktagonu
Oktagon MMA
je československá organizace pořádající turnaje ve smíšených bojových uměních (MMA) na území České republiky, Slovenska a Německa. Jejími zakladateli a majiteli jsou Ondřej Novotný a Pavol Neruda. První turnaj organizace uspořádala 10. prosince 2016 v Praze. V současnosti organizace uspořádala za 5 let více než 30 turnajů. Organizace připravuje každoročně také sportovní reality show ze světa bojových sportů Oktagon Výzva.

Zdroj textu a fotografií: ČTK PROTEXT