Společnost

PLZEŇSKO

Kampaň Respektuj 18! startuje. Deset let projektu připomene výstava v mázhauzu

Na problematiku konzumace alkoholu nezletilými už deset let upozorňuje projekt Respektuj 18! Společně se na něm podílí město Plzeň, Plzeňský Prazdroj a Centrum protidrogové prevence a terapie.

PLZEŇSKO

Generali Česká pojišťovna a.s. nabízí své služby v obci Horní Bříza

Využijte služeb Generali Česká pojišťovna a.s. na pobočce Horní Bříza! Nabízíme výhodné POJIŠTĚNÍ aut, domácnosti, staveb, penzijní připojištění, stavební SPOŘENÍ a také životní pojištění. Potřebujete vyřídit HYPOTÉKU, chcete investovat? Prodáváte nebo kupujete nemovitost? Máte zájem o REALITY? Se vším vám rádi pomůžeme.

PLZEŇSKO

Bezdomovci v Plzni mají šanci opustit ulici

Centrální obvod pro ně upravil dvě chatky v bývalém autokempu. Další pár už žije v malém domku, který pomáhal postavit.

KARLOVARSKO

Region: V Nejdku se vzpomínalo na Petra Rutrleho

I v letošním roce se na Limnici, tedy stadionu, kde své domácí zápasy hraje FK Nejdek, vzpomínalo na bývalého kolegu Petra Rutrleho z 1. OOK Karlovy Vary, který byl velkým sportovním nadšencem. V pátek 7. června 2024 se totiž uskutečnil již tradiční fotbalový zápas, který je věnován právě bývalému policistovi, který bohužel odešel v roce 2015 po těžké nemoci v pouhých 47 letech do policejního nebe.

KARLOVARSKO

Region: Nejlepší sportovci chebských škol převzali ocenění

V obřadní síni radnice se dnes uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců chebských základních a středních škol. Z rukou místostarosty Pavla Pagáče, radní pro oblast školství Štěpánky Černé, tajemníka chebské radnice Václava Sýkory a předsedy okresní rady Asociace školních sportovních klubů Jana Žídka převzali diplomy, upomínkové plakety a věcné dárky.

PLZEŇSKO

Autosalon Tonalli West s.r.o. nabízí špičkové obytné vozy značek Rimor, Sunlight a Dethleffs

Autosalon Tonalli West s.r.o. nabízí všem nadšencům do cestování a dobrodružství jedinečnou příležitost objevit svobodu a pohodlí na cestách

PLZEŇSKO

Klatovské muzeum otevřelo novou moderní stálou expozici

Zcela novou, atraktivní expozici dostalo Vlastivědné muzeum Dr. Hostaše v Klatovech, které je příspěvkovou organizací Plzeňského kraje.

PLZEŇSKO

Úklid domů: Typy a ceník služeb

Úklid domů je důležitou součástí udržování čistoty a komfortu v našich domovech.

KARLOVARSKO

Ceny parkování na letišti Vídeň

Také už se těšíte na dovolenou? Plánujete letět do Řecka, do Španělska, do Egypta nebo třeba na Maledivy? Pak byste měli zvážit, jestli se vám nevyplatí letět z Vídně namísto obligátní Prahy. S parkováním u tohoto obřího dopravního uzlu vám na následujících řádcích poradíme.

KARLOVARSKO

Chodov: Budova školy se po letech vrátila do majetku města

Školní budova v ulici Komenského se po deseti letech vrátila do majetku Chodova. Město s ní počítá pro nové moderní technické lyceum Avantech.

PLZEŇSKO

Auto Horský: profesionální péče o vozy Ford v Plzni

Plzeňský autoservis Auto Horský představuje ideální místo, kde se váš vůz dostane do péče odborníků, kteří značku Ford skutečně znají a milují.

PLZEŇSKO

Společnost G-3 s.r.o. vás spolehlivě zabezpečí od roku 1992

Věnujte se svému podnikání s jistotou, že je vaše firma v bezpečí. S komplexními bezpečnostními službami od společnosti G-3 s.r.o. od roku 1992 máte jistotu ochrany svých aktiv.

PRAHA

Budování svalové hmoty

Budování svalové hmoty je cílem mnoha fitness nadšenců, sportovců a kulturistů. V tomto článku si probereme praktický přehled kroků, které můžete podniknout k efektivnímu budování svalové hmoty. Na konci si rozebereme i pokročilé metody nabírání svalů.

KARLOVARSKO

2004 – Cheb: Bez komentáře – Chebské dvorky - festival (TV Západ)

Záběry z festivalu Chebské dvorky. Hudba, fotografie, divadlo, setkávání na dvorcích a dvorečcích chebského historického centra.

KARLOVARSKO

Žít vědomě, online nebo offline - zkuste chvíli hrát kasino MyEmpire, a pak si číst

V poslední době mnoho lidí dbá na to, aby žili tzv. Kvalitní život. Ale co to přesně znamená?

PLZEŇSKO

Získejte peníze za váš šrot!

Připojte se k letnímu úklidu s Kovošrot Suda Plzeň a získejte nejlepší ceny za vaše železné předměty! S tradicí od roku 1991 nabízíme férové a aktuální ceny za recyklaci železa.

PLZEŇSKO

Plzeň získá dotaci na integraci cizinců, uspořádá kurzy češtiny

Ministerstvo vnitra poskytne Plzni dotaci téměř 1,8 milionu korun. Jde o podporu integrace držitelů dočasné ochrany a dalších na území ČR legálně pobývajících cizinců ze třetích zemí a EU

KARLOVARSKO

Region: 3. ročník závodů dračích lodí se blíží, chybět nebude hokejové derby na vodě a dražba dresů

V areálu přírodního koupaliště Michal u Sokolova se odehraje další z lítých soubojů dračích lodí. 3. ročník akce, kterou pořádá SUAS GROUP a Sokolovská uhelná, se uskuteční v sobotu 15. června 2024. Start závodů je v 12:30 hodin a vstup mají zdarma všichni návštěvníci.

PLZEŇSKO

Plzeň bude mít do konce roku svůj holubník

Město pro něj vybralo půdu domu v sadech Pětatřicátníků. Fungovat by měl začít ještě letos.

KARLOVARSKO

Region: Vítězové on-line kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet si převzali ceny

Další ročník on-line kvízu projektu Kraje pro bezpečný internet je úspěšně za námi. Na krajském úřadě proběhlo v závěru minulého týdne slavnostní vyhlášení výsledků soutěže. Absolutním vítězem krajského finále Kvízu PLUS se stala Pavla Schleissová z Gymnázia a obchodní akademie Mariánské Lázně, která bude náš region reprezentovat v celostátním finále 12. června v centrále společnosti Microsoft. Všem oceněným přišel také osobně pogratulovat hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek.

PLZEŇSKO

Vlak Lemkin 2024 přijede do Plzně. Připomene 30 let od genocidy ve Rwandě

V pondělí 10. června 2024 dorazí Vlak Lemkin na hlavní nádraží v Plzni, kde bude k vidění do 12. června. Poté se přesune do Strakonic, kde setrvá do 15. června a následně bude ve své cestě pokračovat do Českého Krumlova.

KARLOVARSKO

Region: Horská služba získá i letos dotaci od kraje na potřebné vybavení

Individuální dotaci ve výši 200 tisíc korun dostane Horská služba, která působí na hřebenech Krušných hor. Rozhodli o tom krajští radní na posledním zasedání Rady Karlovarského kraje. Příspěvek bude využit na obnovu a doplnění zdravotnického a spotřebního materiálu nutného k výkonu každodenní činnosti horských záchranářů.

PLZEŇSKO

Mistři tradiční rukodělné výroby z kraje převzali ocenění

V rámci Mezinárodního folklorního festivalu CIOFF® Plzeň byla předána ocenění mistrům tradiční rukodělné výroby a nositelům nemateriálního kulturního dědictví Plzeňského kraje za rok 2023.

KARLOVARSKO

Cheb: Základní škola Hradební oslavila 150 let od vzniku (TV Západ)

Chebská 4. základní škola v Hradební ulici si v letošním roce připomíná výročí 150 let od svého založení. Hlavní části oslav byl Den otevřených dveří v pátek 24. května.

KARLOVARSKO

Sokolov: Městská policie zpřísní postihy za špatné parkování

V polovině května se v Sokolově uskutečnila preventivní akce městské a státní policie zaměřená na správné parkování. Strážníci a policisté kontrolovali jednak okolí křižovatek, kde řidiči často nedodržují zachování volného třímetrového prostoru, čímž snižují přehlednost v dopravě, a tím zvyšují riziko vzniku nehod.

PLZEŇSKO

Jízda k eurovolbám: autobusové linky přispívají k dobrým vztahům v příhraničí

S cílem podpořit účast ve volbách do Evropského parlamentu a vyslat silný signál pro sousedské soužití mezi přáteli (Bavorskem a Plzeňským krajem) se v pátek 7. června vydali na společnou jízdu veřejnou autobusovou linkou.

PLZEŇSKO

Dotacemi podpoří město Plzeň organizace pomáhající lidem v nouzi

Město Plzeň poskytne z rozpočtu magistrátního odboru dostupného bydlení a sociálního začleňování dotace v rámci programu Aktivity v oblasti sociálního začleňování 2024. Na projekty uvolní částku ve výši 7,6 milionu.

KARLOVARSKO

Kraslice: Potomci Julia Meinla navštívili rodné Kraslice

Potomci rodiny významného českého podnikatele a obchodníka Julia Meinla se vracejí do Kraslic. Obrazně i doslova. Toto město na Sokolovsku v česko-německém pohraničí přejmenovalo na počest svého světově známého rodáka Julia Meinla své náměstí poblíž městského úřadu. A přímo na něm se se starostou Janem Šimkem a místostarostou Filipem Benešem setkali přímí potomci zdejšího rodáka – Julius Meinl V. a jeho syn Julius Meinl VI., oba aktivní podnikatelé s byznysem v Česku i zahraničí.

PRAHA

VSP Auto Praha Servis, a.s. je specializovaný autoservis pro dodávky a nákladní vozy Mercedes Benz

Společnost VSP Auto Praha Servis, a.s., zajišťuje specializované servisní služby pro dodávky a nákladní vozy značky Mercedes Benz.

KARLOVARSKO

Sokolov: SUAS a Kraj žádají vládu o podporu v přechodném obdobím (TV Západ)

V sídle největšího dodavatele tepla v Karlovarském kraji, firmy SUAS Group, se v úterý 28. května uskutečnilo společné jednání a tisková konference za účasti hejtmana Petra Kulhánka, radního Patrika Pizingera a zástupců zmíněné společnosti.