Sport

PLZEŇSKO

Viktorka posiluje, přichází Daniel Vašulín

Ještě před startem přípravy představuje Viktorka další letní posilu. Červenomodrý dres bude oblékat útočník Daniel Vašulín, jenž přichází z Hradce Králové a v DOOSAN Areně podepsal tříletý kontrakt.

KARLOVARSKO

Region: V Nejdku se vzpomínalo na Petra Rutrleho

I v letošním roce se na Limnici, tedy stadionu, kde své domácí zápasy hraje FK Nejdek, vzpomínalo na bývalého kolegu Petra Rutrleho z 1. OOK Karlovy Vary, který byl velkým sportovním nadšencem. V pátek 7. června 2024 se totiž uskutečnil již tradiční fotbalový zápas, který je věnován právě bývalému policistovi, který bohužel odešel v roce 2015 po těžké nemoci v pouhých 47 letech do policejního nebe.

KARLOVARSKO

Region: Nejlepší sportovci chebských škol převzali ocenění

V obřadní síni radnice se dnes uskutečnilo slavnostní vyhlášení nejúspěšnějších sportovců chebských základních a středních škol. Z rukou místostarosty Pavla Pagáče, radní pro oblast školství Štěpánky Černé, tajemníka chebské radnice Václava Sýkory a předsedy okresní rady Asociace školních sportovních klubů Jana Žídka převzali diplomy, upomínkové plakety a věcné dárky.

PLZEŇSKO

Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Habermann

Sedmý díl GIANT LIGY v Plzni se jel jako test před blížícím se mistrovstvím republiky. Teplota na Rapidu ukazovala tentokrát 17 °C. Závodníci i tak absolvovali závod ve vysokém tempu ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ.

PLZEŇSKO

Plzeň bude hostit juniorské mistrovství světa v orientačním běhu

Tři sta tisíc korun z rozpočtu Odboru sportu Magistrátu města Plzně má být poskytnuto jako podpora dvou sportovních akcí konaných letos v Plzni.

PLZEŇSKO

Giant liga pokračuje, v dresu lídra Maximilian Kerl

GIANT LIGA PLZEŇ 2024 – sedmý závod 23. ročníku seriálu Giant Liga Plzeň 2024 pokračuje ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ. V dresu lídra seriálu, se po těžkém závodu v Brdech představí Maximilian Kerl (Auto Škoda MB).

KARLOVARSKO

Sokolov: Koupaliště Michal zahájilo jubilejní sezónu novinkami ve vybavení i službách

I přes proměnlivé počasí odstartovala ve čtvrtek 6. června 2024 jubilejní 20. sezóna přírodního koupaliště Michal u Sokolova, které je ve společném vlastnictví skupiny SUAS GROUP a města Sokolov. Na návštěvníky čeká nejen průzračná voda, nekonečně dlouhá pláž, a ještě delší tobogan, ale také řada novinek, jako je nové workoutové hřiště, chill zóna a půjčovna paddle boardů.

PLZEŇSKO

Memorandum prohloubí spolupráci s basketbalisty a volejbalisty

Zástupci města Plzně, Plzeňského kraje a sportovních organizací podepsali ve středu 5. června 2024 v Petákově sále na plzeňské radnici memorandum o podpoře basketbalistů a volejbalistů. Jeho smyslem je umožnit těmto sportovcům systematickou přípravu a péči.

KARLOVARSKO

Sokolov: Vyhlášení sportovců roku 2023 účastníci nezapomenou (TV Západ)

Letošní předávání ocenění v anketě Sportovec roku v Sokolově se pro všechny účastníky stal opravdu nezapomenutelné. Během slavnostního večera v pondělí 20. května se pár desítek minut řešila závada na elektrickém vedení, ale pohotový moderátor a vstřícní diváci se se situací vyrovnali s humorem a večer tímto dostal nečekanou podobu.

PLZEŇSKO

Dweh a Souaré přestupují do Viktorky

Hostování Sampsona Dweha i Cheicka Souarého z Vyškova se mění v trvalý přestup. Viktoria využila u obou hráčů opci a podepsala s nimi nové tříleté smlouvy. Červenomodrý dres tak budou oblékat nejméně do roku 2027.

BRNĚNSKO

Ostravští atleti míří na mistrovství Evropy

Ostravští atleti se pilně připravují na nadcházející mistrovství Evropy. Mezi hlavní postavy patří nadějný oštěpař, jenž analyzoval svou formu po přípravném soustředění a cílem je přístupit v Římě v nejlepší kondici. V boji se silnými soupeři, jako je Julian Weber, věří, že klíčová bude precizní příprava.

PARDUBICKO

Radoslav Kováč trénuje Liberec - ambice rostou

Čtyřiačtyřicetiletý Radoslav Kováč se stal novým trenérem severočeského klubu Liberec. Potvrdil to na tiskové konferenci a odhalil, že jej klub vykoupil ze smlouvy v Pardubicích. Nový majitel klubu, Ondřej Kania, má s týmem velké ambice.

PLZEŇSKO

Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Kobr

Pátý díl GIANT LIGY v Plzni se jel za příjemného letního počasí, kdy teplota na Rapidu ukazovala na teploměru 21 °C. Závodníci a diváci tak měli skvělé podmínky ke sledování závodu ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ.

PLZEŇSKO

Plzeň rozdělí peníze sportovcům, na akce, pro kluby a vylepšení areálů

Téměř 2,5 miliony korun podpoří město sportovní akce konané v letošním roce na území Plzně. Patnácti klubům na organizaci sportovních událostí přerozdělí 685 tisíc korun, schválila to Rada města Plzně.

KARLOVARSKO

Region: Světoví šampioni obdrželi Cenu primátorky města Karlovy Vary

Primátorka města Karlovy Vary Andrea Pfeffer Ferklová dnes osobně pogratulovala k fenomenálnímu úspěchu třem členům týmu hokejových mistrů světa – Ondřeji Beránkovi, Radimu Rulíkovi a Jiřímu Kalousovi. Všichni tři část své kariéry propojili s Karlovými Vary.

PLZEŇSKO

Viktorka hlásí první posilu, přichází Tom Slončík

Jen pár dnů po konci sezony vítá Viktorka první letní posilu. Je jí devatenáctiletý záložník Tom Slončík, jenž přichází do Štruncových sadů ze Zlína. V Doosan Areně podepsal smlouvu na 4 roky.

PLZEŇSKO

Železná Ruda pokřtěna! Trasy šumavskou divočinou si užilo přes 1 200 běžců

Premiérová zastávka Běhej lesy v Železné Rudě byla horským závodem se vším všudy. Šumava přivítala přes 1 200 závodníků počasím, které ani jednomu z nich nedalo nic zadarmo.

PLZEŇSKO

Adam Růžička končí v NHL kvůli "lajně"

Bratislavský hokejista Adam Ružička, který hrál za Dynamo Pardubice, byl v roce 2017 draftován Calgary Flames. Po třech letech na farmě odehrál za Flames 114 zápasů. Jeho kariéra v NHL byla narušena incidentem s kokainem. Video sám zvěřejnil na sociální síti. Přestoupil do Spartaku Moskva.

PLZEŇSKO

Kriterijní Giant liga pokračuje na Lopatárně GP Rafkárna

GIANT LIGA PLZEŇ 2024 – pátý závod 23. ročníku seriálu Giant Liga Plzeň 2024 pokračuje ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ. V dresu lídra seriálu, tak po čtvrtém závodě uvidíme Richarda Kobra (ACS DEVELOPMENT).

BRNĚNSKO

Euforie v Česku díky mistrovství světa v hokeji

Česká republika se ponořila do vlny euforie díky mistrovství světa v hokeji, konanému v pražské O2 areně. Premiér Fiala chválil akci jako fantastickou reklamu pro zemi, zatímco hokejisté jako Roman Červenka oslavovali úspěchy s fanoušky.

HRADECKO

Letní příprava hokejistů s českou špičkou i zahraničními soupeři

Mountfield HK plánuje vzrušující letní přípravu s různorodým výběrem soupeřů včetně pražské Sparty a zahraničních týmů jako Slovan Bratislava a Ingolstadt. Tým se zúčastní také turnaje v německém Straubingu. V brankovišti přibyl navrátilec Novotný, aby posílil obranu po boku Škovránka.

BRNĚNSKO

Birmančevič nejlepším hráčem sezóny, Matějovský osobností ligy

Anketa Ligové fotbalové asociace odhalila vítěze sezóny 2023/2024. Veljko Birmančevič byl oceněn jako nejlepší hráč a cizinec sezony díky 16 gólům a 11 asistencím v dresu Sparty Praha. Marek Matějovský z Mladé Boleslavi získal titul osobnost ligy. Nejlepším objevem sezony se stal Tom Slončík ze Zlína.

PARDUBICKO

Košťálek opouští Dynamo a míří do Vítkovic

Jan Košťálek, klíčový hráč pardubického Dynama, odchází po třech letech do Vítkovic po neúspěšném zisku mistrovského titulu. Sportovní ředitel Pardubic Petr Sýkora mu poděkoval za odvedenou práci. Košťálek měl několik nabídek, ale zvolil rychlé a korektní jednání Vítkovic.

KARLOVARSKO

Karlovy Vary: Sportovci roku převzali ocenění v Císařských lázních (TV Západ)

V úterý 21. května se v multifunkčním sále Císařských lázní poprvé uskutečnilo slavnostní vyhlášení výsledků ankety Sportovec Karlovarského kraje ze rok 2023. Zkušený a nápaditý sportovní reportér Tomáš Budka po úvodním vystoupení Taneční skupiny Mirákl pozval na pódium hejtmana Karlovarského kraje Petra Kulhánka.

PLZEŇSKO

Sjezdaři i běžkaři dostanou finance na trénink

Rada schválila a doporučila ke schválení zastupitelstvu neinvestiční dotace ve výši 4,35 mil. Kč z oblasti tělovýchovy a sportu.

PLZEŇSKO

Malí plavci Radbuzy lovili své první medaile

Tři plavkyně a jeden plavec s trenérem Lubošem Ibrmajerem se zúčastnili vrcholu plavecké sezony pro Plzeňský kraj. Tři z nich po necelých čtyřech měsících trénování v předvýběru nejmladšího žactva závodního plavání a dva si vyplavali 4 zlaté medaile.

PLZEŇSKO

Naštěstí bez bouřek. Grand Prix v Plzni vyhrál Richard Kobr

Čtvrtý díl GIANT LIGY v Plzni se jel nakonec bez deště a v pohodových 20 °C. Předpověď na závod byla drsná, ale bouřky se Plzni nakonec vyhnuly. Závodníci a diváci tak měli dobré podmínky ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ.

KARLOVARSKO

Mariánské Lázně: Noc boje bude ve znamení dvanácti (TV Západ)

Dvanáct magických provazů se letos rozvlní podvanácté během Noci boje v Mariánských Lázních a to ve 12 soubojích. Letošní ročník slibuje zajímavé soupeření na zimní stadionu v Tyršově ulici v sobotu 25. května od 19:30.

ÚSTECKO

České volejbalistky triumfovali nad Rumunskem v Teplicích

České volejbalistky porazily Rumunsko 3:1 v dramatickém zápase v Teplicích. Po napínavé bitvě ukázaly týmovou sílu, kterou ocenilo 850 fanoušků. Nejvíce bodů získala Orvošová (23).

PLZEŇSKO

Giant liga se jede jako GP Klubu malých pivovarů, v dresu lídra Kerl

GIANT LIGA PLZEŇ 2024 – čtvrtý závod 23. ročníku seriálu Giant Liga Plzeň 2024 pokračuje ve sportovním areálu SKP RAPID PLZEŇ. V dresu lídra seriálu, tak po třetím závodě opět uvidíme Maximiliana Kerla (Auto Škoda Mladá Boleslav).