Řešíte zavedení elektřiny v objektu? Bez tohoto vybavení se neobejdete

Řešíte zavedení elektřiny v objektu? Bez tohoto vybavení se neobejdete
Stavíte nový dům, nebo rekonstruujete stávající bydlení, případně řešíte chatu či chalupu? Ať už je vaše situace jakákoli, rozhodně se u daného objektu neobejdete bez zavedení elektřiny. Možná už máte zažádáno u zprostředkovatelské společnosti o její přípojku přímo k danému objektu. To ovšem určitě nestačí. Potřebovat budete spousty různého důležitého materiálu. My se v následujících řádcích podíváme na to, jaké nejdůležitější věci budete potřebovat.

Kabely různého průměru

V první řadě je zapotřebí myslet na nezbytnou kabeláž. Právě ty nejsilnější kabely pomohou dovést elektřinu přímo z rozvaděče do konkrétní nemovitosti. Myslet byste ale měli i na některé další lidově řečeno dráty, bez nichž se neobejdete. Typické jsou především tenčí kabely, které se hodí třeba pro připojení klimatizace nebo zvonku či čehokoli jiného, co se vyznačuje menším odběrem energie. Zapomenout nelze ani na venkovní osvětlení.

Chrániče, jističe a husí krky

Hodně důležitou roli hrají chráničky. Přívodní kabel a v podstatě jakékoli další kabely, jež jsou vedeny zeminou, by měly být chráničkou opatřeny. Rozhodně nespoléhejte pouze na vrstvu písku, který by měl chránit daný kabel před nějakými ostřejšími předměty. Stejně tak jsou velmi důležité také jističe 10 KA a mnohé jiné. Zapomenout nelze ani na rozvodnou skříň a jiné součásti elektrické soustavy v daném objektu. Důležité jsou mimo jiné také husí krky, kterými se pak protahují kabely v interiéru po realizaci vnitřních omítek.

Zásuvky a světelné zdroje

Záležitosti, jež se řeší až na poslední chvíli. Tedy konkrétně v momentu, kdy je realizovaný interiér. Zásuvky se vybírají hlavně podle výmalby a také stylu každého člověka. Podobně lze hovořit i o osvětlení a světelných zdrojích. Hodně oblíbené jsou především LED panely, nicméně není problém zakoupit i LED pásky, případně LED žárovky. Alternativ v LED provedení je zkrátka a jednoduše více.

Zdroj obrázku: Syda Productions / Shutterstock.com

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!