V kraji se bude tento týden očkovat více seniorů 80+

V kraji se bude tento týden očkovat více seniorů 80+
Vyšší dodávka vakcíny do Karlovarského kraje v tomto týdnu umožní proočkovat více seniorů 80+, než tomu bylo v uplynulých dnech. Kromě dvou boxů vakcíny Pfizer s 2 tisíci dávek vakcín ještě obdržela Karlovarská krajská nemocnice navíc závoz 400 dávek vakcíny Moderna.

Senioři, kteří jsou zaregistrováni v centrálním rezervačním systému, dostanou zvací sms, na základě které si zarezervují některý z nově otevřených termínů.

„Od poloviny týdne počítáme s navýšenou kapacitou pro očkování seniorů v očkovacím místě v chebské nemocnici. Mělo by jít o 72 seniorů každý den. V Karlových Varech přidáváme očkování v sobotu a v neděli, počítáme s proočkováním 60 seniorů denně. Prosíme ale seniory a hlavně se obracíme také na jejich rodiny, aby kontrolovali mobilní telefony se zvacími sms a rezervovali si termíny. I přesto, že nyní v rezervačním systému termíny pro registrované máme, reaguje na ně jen málo obeslaných,“ uvedla MUDr. Dagmar Uhlíková, krajská koordinátorka očkování.

Zvací sms pro rezervaci termínu dostávají zaregistrovaní senioři podle věku, tedy nejprve nejstarší zájemci o očkování.

„Zároveň s tím pokračuje i očkování těch seniorů, kteří dostali červnové a květnové termíny očkování a teď jsou postupně všichni obvoláváni a dostávají podstatně dřívější termíny,“ dodala Dagmar Uhlíková.

Další očkovací místo by se v nejbližší době mělo otevřít v Nemocnici Ostrov.

„Počítáme se zprovozněním očkovacího místa v Ostrově, které doplní stávající čtyři – dvě v Chebu, po jednom v Sokolově a v Karlových Varech. V tomto týdnu také pokračují výjezdy mobilního očkovacího týmu pod vedením Zdravotnické záchranné služby. Mobilní tým očkoval v domově TOREAL v Královském Poříčí, dále se počítá s výjezdem do zařízení Farní charity v Hroznětíně a v Ostrově,“ dodal MUDr. Josef März, uvolněný krajský zastupitel pro oblast zdravotnictví.

Celkem je aktuálně v Karlovarském kraji naočkováno 6 tisíc lidí.


Zdroj: Krajské listy Karlovarského kraje
Foto: ilustrační

Poznámka redakce: 
Užitečné odkazy na PDF ke stažení

Líbil se vám článek? Šiřte nás dále!