
Do chebského průmyslového parku míří další významný investor, švýcarská firma Schneeberger, která zde vybuduje závod na výrobu přesných strojů a obráběcích zařízení.
Za tří hektarový pozemek přitom městu zaplatí přibližně devět milionů korun. Výstavba továrny začne pravděpodobně v polovině příštího roku. Po dokončení první fáze tady budou z vápencových směsí odlévat podstavce pod stroje. Později se pak počítá i s výrobou samotných strojů. V konečné fázi by zde mělo najít uplatnění až šest desítek pracovníků.
Prvních dvacet lidí chce firma přitom zaměstnat už v následujícím roce. Firma Schneeberger je v pořadí dvanáctým investorem, kterému dalo chebské Zastupitelstvo pro vstup do průmyslového parku zelenou. V zóně tak z původních dvaatřiceti hektarů zůstává volných už pouze posledních čtrnáct, které jsou určeny již výhradně pro výrobní aktivity.
O 11 z nich má navíc chebská radnice vážné zájemce. V průmyslovém parku začala před několika týdny také výstavba prvních dvou provozů, a to závodu na výrobu expandovaného polypropylenu nadnárodního koncernu JSP International a skladu s prodejnou místní firmy Juhos. V nejbližší době začne pak svůj závod budovat také významný německý výrobce hraček, firma Playmobil.