PLZEŇSKO

Herní pátky. Pomocí deskových her senioři cvičí paměť i motoriku

 Jedním z projektů na centrálním obvodě jsou v současné době velmi oblíbené Herní pátky v Kontaktním místě pro seniory. 

Vytvoření Kontaktního místa pro seniory mělo velkou prioritu v rámci rodinné politiky na MO Plzeň 3. Funguje už více než rok a za tu dobu poskytlo služby ve stovkách případů. Najít ho mohou všichni zájemci v sadech Pětatřicátníků 1. „Senioři jsou často ohroženi samotou, nečinností nebo dlouhou chvílí. Nejen s tímto jim dokážeme pomoci na našem Kontaktním místě, které zaznamenalo velmi úspěšný rok fungování,“ říká Stanislav Šec, místostarosta MO Plzeň 3.

Herní pátky jsou určené pro všechny seniory, které baví deskové hry a vědomostní kvízy. Připraveny jsou pro ně rozmanité stolní hry, od klasických až po náročnější strategické hry. „Senioři mají možnost při hraní deskových her procvičit svou paměť, pozornost, soustředění, rychlost a kreativitu. Zároveň podpoří jemnou motoriku. Po celou dobu je jim k dispozici pracovnice našeho Kontaktního místa,“ vysvětluje místostarosta.

Herní pátky se konají každý lichý pátek v měsíci od 10 hodin. Přihlásit je možné se na telefonním čísle 378 036 458 nebo osobně v Kontaktním místě pro seniory v pondělí a ve středu od 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00.