KARLOVARSKO

Karlovy Vary: Do základních škol nastoupilo více než pět set prvňáčků

Do základní školy a Základní umělecké školy ve Šmeralově ulici přijela prvňáčky osobně pozdravit primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová (ANO), kterou přivítal ředitel školy Břetislav Svoboda.

„Přeji vám, abyste do školy chodili s radostí a učení vás bavilo. Rodičům i učitelům přeji pevné nervy a samozřejmě vzorné žáky,“ řekla primátorka v 1. A. Podobné přání měl i ředitel školy, který děti a rodiče ujistil, že chodí na jednu z nejkrásnějších škol v našem lázeňském městě, která se stále vylepšuje a zdokonaluje.

Návštěvu z karlovarského magistrátu měli i žáci Základní školy Konečná. Tam přijel dětem popřát úspěšný školní rok náměstek primátorky Martin Dušek (ANO). „Velmi mě překvapilo, jak moc se děti do školy těšily. Nejvíce se prý těší na matematiku a já bych byl moc rád, kdyby jim to vydrželo,“ řekl náměstek primátorky po návštěvě školy.

Jako každý rok, i letos město investovalo do rekonstrukcí a oprav školských objektů. V letošním roce činí náklady na opravy a technické zhodnocení budov základních a mateřských škol 38 milionů korun, investice přes 80 milionů korun, z toho přes 40 milionů směřuje právě do budov Základní školy a Základní umělecké školy Šmeralova, která získá nové prostory v půdní vestavbě a nové odborné učebny. Další nové odborné učebny vznikají v základních školách Krušnohorská a Truhlářská.

Kromě investic do budov město financuje pro prvňáčky tzv. pastelkovné. Každá škola obdrží na každého žáka první třídy částku tisíc korun na nákup nezbytných školních potřeb. Celkově se letos tak rozdělilo více než půl milionu, konkrétně 533 tisíc korun.

Jan Kopál

Tiskový mluvčí, Magistrát města Karlovy Vary