PLZEŇSKO

Na Viktorce už se nadělovalo

„Kolegyním se podařilo domluvit naprosto fantastický dar, kdy jsme díky Tesco Stores mohli na šest desítek beden s ovocem a zeleninou rovnou převézt do zoologické zahrady a já jich jen několik symbolicky položil pod vánoční stromeček na plzeňské Viktorce, kde jsme si společně s celým fotbalovým týmem zazpívali vánoční kolegy,“ zářil spokojeností hejtman Plzeňského kraje Rudolf Špoták.

Oblíbená akce se konala v pondělí 19. prosince v podvečer přímo v Doosan Areně. Vůbec poprvé se jí účastnil kompletně celý fotbalový tým a fanouškům byly dokonce překvapivě představeny i nové posily. Během programu vystoupil dětský pěvecký sbor Andílci, proběhl soutěžní viktoriánský kvíz o ceny, ale zejména byly připraveny dva vánoční stromečky splněných přání. Pod jedním se hromadily dárky pro dětské oddělení Fakultní nemocnice Plzeň a pod tím druhým pro plzeňskou ZOO. Pod oba za Plzeňský kraj vložil dárky právě hejtman Rudolf Špoták, který si spolu s plzeňskými fotbalisty, primátorem Romanem Zarzyckým i dětským sborem zazpíval na vánočním podiu u fotbalové plochy před tribunou plnou rodičů s dětmi. 

„Přál bych si, aby se i ten příští rok nesl v podobném duchu. Fotbalisté nám udělali radost opět tím stejným mistrovským pohárem, který tu dnes stojí. Aby mohli zářit v Lize mistrů a dále dělat radost nejen dospělým, ale i dětem stejně jako dnes i v celé sezóně. Abychom tu zase stáli a měli mnoho důvodů se radovat,“ dodal s úsměvem Rudolf Špoták.