KARLOVARSKO

Nejdek: Nová stavba REHOSu získá dokumentaci (TV Západ)

Zdravotnické zařízení REHOS v Nejdku se rozšíří o novou budovu následné péče, která nabídne 47 lůžek a zároveň posílí zázemí pro hospicové služby.


Projekt za zhruba 120 milionů korun financuje Karlovarský kraj, zatímco projektovou dokumentaci ve výši 10 milionů hradí samotná organizace REHOS. 

„V současné době se nacházíme ve fázi zadávacího řízení na projektovou dokumentaci a na projektovou přípravu, která bude trvat v roce 2026 a na konci roku 2026 bychom chtěli vysoutěžit zhotovitele stavby a v roce 2027 postavit,“ uvedl náměstek hejtmana Martin Hurajčík. 

Projekt nové budovy následné péče rozšíří areál o moderní jednopodlažní přístavbu s jedno- a dvoulůžkovými pokoji vybavenými vlastním sociálním zařízením. Součástí zázemí budou i specializované prostory pro rehabilitační péči, místnosti pro fyzioterapeuty a zázemí pro zdravotnický personál. 

„V této chvíli zkoumáme možnosti. Pevně věříme, že se nám podaří sehnat nějaké dotační finance, protože je to zdravotnické zařízení, ale v případě, že se nepodaří, tak jsme samozřejmě připraveni financovat tuto stavbu z krajských peněz, protože je to velmi důležité zařízení pro obyvatele nejen Karlovarského kraje,“ dodal Hurajčík. 

Přístavba je navržena tak, aby zvýšila komfort pacientů i kvalitu poskytované péče a zároveň reagovala na rostoucí poptávku po dlouhodobé a paliativní péči v regionu.


Zdroj: REGIONZAPAD.CZ