
V Plzni našli strážníci muže ležícího u silnice, který se ukázal být pouze silně opilý s hladinou alkoholu 4,63 promile. Muž měl výrazné problémy s pohybem, což představovalo hrozbu pro něj i okolí. Byl převezen na záchytnou stanici k vystřízlivění, protože nebyl schopen zajistit si vlastní bezpečnost.
V sobotu odpoledne při projíždění Zborovskou ulicí v Plzni objevili městští strážníci muže ležícího bez života u silnice. Naštěstí se brzy ukázalo, že muž není mrtvý ani zraněný, ale pod výrazným vlivem alkoholu. Po probuzení mu byla zjištěna hladina přes 4,5 promile alkoholu.
Městská policie Plzeň, která situaci řešila, uvedla, že muže ležícího v porostu bylo obtížné vzbudit a okolí silně zavánělo alkoholem. 'Muž měl výrazné problémy s pohybem, což způsobovalo nejen hrozbu pro něj samotného, ale i pro okolí,' popsala mluvčí strážníků Jana Pužmanová. Dodala, že dechová zkouška odhalila 4,63 promile alkoholu, což je hladina, která může být pro některé jedince smrtelná.
Strážníci následně rozhodli o převozu 45letého muže na protialkoholní záchytnou stanici, kde mu byla poskytnuta potřebná péče k vystřízlivění. Podle Pužmanové byl muž v takovém stavu, že nebyl schopen zajistit si vlastní bezpečnost.