PLZEŇSKO

Plzeň pronajímá další byt pro potřeby chráněného bydlení

To poskytuje komplexní sociální služby osobám, které mají sníženou soběstačnost z důvodu zdravotního postižení, a kterým nelze zajistit potřebnou pomoc a podporu v přirozeném sociálním prostředí. Nájem bytu pro CPTS Zbůch schválila v lednu letošního roku Rada města Plzně. 

Tento byt město letos pro klienty CPTS Zbůch zrekonstruovalo. Celkové náklady na stavební úpravy činily přibližně 1,9 milionu korun.

„Hledali jsme pro klienty centra vhodné a cenově dostupné bydlení. Měsíční nájemné je stanoveno standardní ve výši 92 korun za metr čtvereční. Byt má dispozici 4+1 a výměru přes 146 metrů čtverečních. Po stavebních úpravách disponuje čtyřmi samostatnými neprůchozími pokoji, má vybavenou kuchyni s prostornou linkou, k dispozici jsou dvě koupelny a dvě WC, předsíň i balkon. Byt je velice hezky upraven nejen prostorově, ale také je dostatečně světlý,“ přiblížila Světlana Budková, radní města Plzně pro oblast bytovou včetně sociálního a dostupného bydlení. 

Město Plzeň s CPTS Zbůch dlouhodobě spolupracuje a pronajímá mu byty pro potřeby chráněného bydlení. V pronájmu má centrum již delší čas další dva byty, a to na Klatovské třídě a v Sedláčkově ulici. 

„Klienti se do bytu ve Škroupově ulici budou stěhovat v průběhu listopadu. V současnosti žijí v soukromých bytech, kde v posledním roce prudce zdražilo nájemné a energie, a tím se dostávají do ekonomických problémů,“ informovala ředitelka CPTS Zbůch Dagmar Terelmešová.

Rekonstrukce trvala od července do října letošního roku. „Kompletně se během ní vyměnily podlahy, odstranily a nahodily nové omítky, vybudovaly nové koupelny, repasovaly dveře a okna, upravila se elektroinstalace, rozvody vody a plynu, a celý byt se nově vymaloval,“ přiblížil Jan Souček, vedoucí Oddělení správy Odboru bytového Magistrátu města Plzně.