PLZEŇSKO

Plzeň zpoplatnila parkování kolem Doudlevecké

V Plzni od 5.1.2026 funguje placená zóna G kolem Doudlevecké ulice (cca 1 000 míst). Ve všední dny 10 Kč/30 min (víkendy zdarma). Platba parkomaty, aplikacemi nebo QR; rezidentní karty a P+G u zimního stadionu.


V Plzni v Plzeňském kraji začala v pondělí 5. ledna 2026 fungovat nová placená parkovací zóna G. Zpoplatněná je oblast kolem Doudlevecké ulice; podle města jde přibližně o tisíc parkovacích míst.

Zóna sahá od ulice U Trati v pásu mezi řekou Radbuzou a železniční tratí na Klatovy až po Fodermayerův pavilon u Lidlu. Do systému je zařazena i nově oddělená jižní část parkoviště u zimního stadionu, kde je umístěn parkomat.

Kolik stojí parkování a jak zaplatit

V zóně G platí ve všední dny sazba 10 korun za půl hodiny, resp. 20 korun za hodinu. O víkendu je stání zdarma.

Platbu lze provést v parkomatech. Krátkodobý lístek je možné koupit také přes mobilní aplikace ParkSimply Plzeň a DoKapsy. Novinkou je platba přes QR kód přímo na automatu, která řidiče přesměruje do webové platby.

Pro rezidenty a předplatitele město zavedlo dlouhodobé parkovací karty. První auto pro rezidenta stojí 1 000 korun ročně, druhé 5 000 korun. Za třetí a další vůz je to 10 000 korun ročně. Podnikatelé zaplatí 12 500 korun za každé vozidlo ročně.

Záchytné parkoviště P+G u zimního stadionu

Zmina se dotkla i plochy u zimního stadionu, kde se dříve parkovalo volně. Město ji zřídilo jako záchytné parkoviště P+G s vjezdem řízeným závorovým systémem.

Ve všední dny mezi 7:00 a 19:00 činí cena za hodinu 10 korun, denní strop je 60 korun. V sobotu a v neděli je parkování zdarma.

Město upozorňuje, že největší nápor u stadionu bývá při hokejových zápasech, a fanouškům proto doporučuje využít MHD nebo vlak. Stanice Plzeň – zastávka je od zimního stadionu jen pár minut chůze.

Podrobnosti a přehled zón jsou k dispozici na mapovém portálu města. Další informace o systému parkování nabízí také web Parking Plzeň.


Zdroj: REGIONPLZEN.CZ