
Pražská záchranná služba rozšířila vozový park o terénní vůz Ineos Grenadier. Ten zajistí efektivní zásahy v těžko přístupných oblastech, jako jsou lesoparky v metropoli, a jeho cena je 2,2 milionu korun.
Pražská záchranná služba rozšířila svůj vozový park o nový terénní vůz Ineos Grenadier, který slibuje efektivní zásahy v obtížně přístupných oblastech a při mimořádných událostech či krizových situacích. Tento vůz, jehož cena se pohybuje kolem 2,2 milionu korun, již prokázal svou účinnost ve službách vodních záchranářů a testuje ho i horská služba.
Podle ředitele pražské záchranky Petra Koloucha jsou na území metropole četné lesoparky a oblasti, jako jsou Prokopské či Šárecké údolí, kde běžná sanitní vozidla nemohou operovat. Právě v takových lokalitách bude nový Ineos Grenadier neocenitelným pomocníkem záchranářů. Vůz je navržen tak, aby usnadnil zásahy mimo hlavní město i na mezinárodních misích při přírodních katastrofách.
Do automobilu se vejdou řidič a až čtyři další členové posádky. Grenadier lze upravit pro bezpečný převoz pacientů z méně dostupných terénů k běžným komunikacím. Vybaven může být i přívěsným vozíkem s materiálem nebo terénní čtyřkolkou Polaris. Navíc vozidlo je schopné zajistit 360stupňové osvětlení okolí a je vybaveno zařízením pro samovyproštění posádky.
Díky rozmanitému vybavení může být vůz využit jako rychlá záchranná sanitka, čímž rozšiřuje možnosti zásahů pražské záchranné služby v náročných podmínkách. Implementace tohoto typu terénního vozidla představuje důležitý krok směrem ke zlepšení dostupnosti a efektivity záchranných operací nejen v rámci metropole, ale i v širším kontextu.