PLZEŇSKO

Před rozestavěnou Alicí na Skvrňanech jsou nová parkovací místa

Vedení třetího městského obvodu ale zajistilo několik parkovacích stání k předběžnému užívání s platností od pondělka, tedy 28. srpna 2023.

Obyvatele Skvrňan v letošním roce potrápilo velké množství uzavírek spojené s opravami a investicemi, které se navíc v letošním létě začaly navzájem potkávat. „Přesto, že je otevřené provizorní parkoviště, a zároveň je čas dovolených, vnímal jsem, že situace je kritická a obrazně řečeno, začíná boj o každé parkovací místo. Proto jsem inicioval jednání s investorem, společností InterCora, jehož výsledkem je předčasné otevření části parkoviště. To bylo nutné v šibeničním termínu papírově dotáhnout, což se podařilo.  Díky tomu je možné s předstihem zhruba jednoho měsíce otevřít 21 parkovacích míst. Věřím, že to obyvatelům pomůže a všem zúčastněným tímto děkuji,“ říká starosta MO Plzeň 3 David Procházka. Zároveň parkující řidiče žádá o shovívavost, je totiž potřeba doladit ještě poslední povrchové úpravy rabátek včetně osazení zeleně.

„Děkujeme obyvatelům Skvrňan za trpělivost při výstavbě nového obchodního centra ALICE. Uvědomujeme si, že od začátku letošního roku pro ně stavba znamenala celou řadu omezení a diskomfortu. Snažíme se, aby stavební práce život místních obyvatel omezovaly co nejméně, a i z tohoto důvodu jsme se na žádost třetího městského obvodu rozhodli otevřít některá parkovací stání ještě před dokončením samotného centra, které je plánováno na listopad tohoto roku“ uvádí Ing. Ivan Hlaváček, jednatel společnosti InterCora. Po dokončení stavby zde bude k dispozici celkem 88 parkovacích stání.

Třetí městský obvod již na začátku stavby nového OC Alice zajistil místním náhradní parkoviště na ploše v ulici Terezie Brzkové, kde od 1. února vzniklo 70 kolmých parkovacích stání.