VYSOČINA

Rekonstrukce způsobí dopravní komplikace na tři sezóny v Havlíčkově Brodě

Havlíčkobrodsští řidiči a obyvatelé by se měli připravit na tři stavební sezony, které jsou plné komplikací v provozu. Městostarosta města Havlíčkův Brod, Libor Honzírek (TOP 09), varuje před velkými problémy v dopravě a zdůrazňuje, že se na ně radnice už nyní připravuje. V rámci pravidelných jednání zastupitelů objasnil o plánovaných stavebních pracích Ředitelství silnic a dálnic Aleš Kratina.

Letos má být opravena Lidická ulice, která má značný význam pro dopravní obslužnost města a je denně využívána tisíci vozidly. Aleš Kratina upozornil, že opravy pokračují na hlavním semaforu a mostě přes Sázavu, kde je třeba počítat s pracemi pravděpodobně po dvě stavební sezony. Radnice a ŘSD zvažují různé varianty opravy, včetně možnosti částečné uzavírky či kyvadlového provozu.

Aby byla zajištěna hladká doprava i během stavebních prací, bude důležité informovat veřejnost o aktuálních omezeních v předstihu a zajistit dostatek dopravního značení. Městostarosta Honzírek vyzývá obyvatele, aby sledovali městské webové stránky, facebookový profil či weby dopravního zpravodajství a ŘSD, na kterých budou postupně zveřejňovány informace o aktuální dopravní situaci.

Harmonogram prací a plán uzavírek zatím nejsou známy, ale vedení radnice předpokládá, že se opravy začnou v prvním pololetí letošního roku. Jak se bude situace vyvíjet, záleží na výsledku výběrového řízení na zhotovitele. V příštím roce se komplikace přesunou na další části komunikace, přičemž je zde též plánována demolice starého mostu přes Sázavu a stavba nového.

Pro místní a osobní dopravu budou k dispozici alternativní trasy, jako je Jihlavská či Havlíčkova ulice. Kamiony by měly i nadále dodržovat zákaz vjezdu do Masarykovy ulice, aby se snížilo zatížení městských komunikací. Přestože je možná dočasná změna objízdního režimu, město se i v době rekonstrukce bude snažit udržet zákaz průjezdu kamionů.