PLZEŇSKO

Skauti opět pomáhají, v centru Plzně otevírají velikonoční stánek

Plzeňané si tak ve dnech 15.–17. 4. 2022 budou moci zakoupit originální ručně vyráběné jarní dekorace a chybět nebudou ani pomlázky. Finanční výtěžek z prodeje skauti věnují organizaci Maminky s rakovinou na nákup lisů na čerstvé oleje. Stánek bude otevřen vždy od 10 do 17 hodin (od pátku do neděle).

„Zákazníci, kteří stánek navštíví, si mohou zakoupit ručně vyráběné výrobky a pořídit tak veselé jarní a velikonoční dekorace. Jejich zakoupením navíc přispějí na dobrou věc, a tak je, může těšit pocit z vykonaného dobrého skutku,“ uvádí Jakub Kovářík, organizátor akce. Zakoupit si budou moci malovaná vajíčka, pomlázky, náramky, stojánky na vajíčka a další dekorativní výrobky.

Výtěžek z prodeje zboží přispěje ke koupi lisů na čerstvý olej. „K dispozici již jeden lis máme, ale je o něj takový zájem že spotřebič nepokrývá celorepublikovou poptávku. Zájem o kvalitní a zdravé potraviny je při onkologické léčbě totiž pro řadu žen zcela zásadní a je doporučováno životosprávu během protinádorové léčby zkvalitnit. Pomáhá tak tělu s nemocí lépe bojovat. Protože jsou však tyto spotřebiče nákladné nemají většinou možnost si je zakoupit.  Proto nabízíme možnost výpůjčky, navýšením množství lisů bychom tak rádi nabídli možnost přijít si kdykoliv nalisovat si v našem centru kvalitní a čerstvé oleje a tím ženy také více zapojit do komunity, aby nebyli s dětmi jen uzavřené doma nebo trávili čas o samotě. Čemuž pandemické období opravdu nepřispělo. V našem centru navíc mají možnost aktivizovat se i v dalších oblastech a využití dalších benefitů a komunitních programů, včetně možnosti hlídání a programů pro děti, které letos připravujeme,“ sděluje Šárka Šteinochrová, zástupkyně organizace Maminky s rakovinou.

Charitativní stánek má více jak dvacetiletou tradici. Za tu dobu se podařilo skautům vybrat peníze na vybavení rodičovského centra Vlnka, sdružení Ty a Já pomoc zřídit keramickou dílnu, ve spolupráci s občanským sdružením Pomocné tlapky vycvičit asistenčního psa, podpořit plzeňské středisko Diakonie ČCE a Nadační fond Klíček, provozující dětský hospic. Příprava stánku probíhá od začátku roku. „Do přípravy se zapojuje i mnoho dalších dobrovolníků, kteří zboží ručně vyrábí a poté prodávají. Dohromady je tato akce velkým společným dobrým skutkem, na kterém se podílí jak dospělí, tak děti z našich oddílů,“ dodává Kovářík.