KARLOVARSKO

Sokolov: Radnice poděkovala končícím vedoucím pracovníkům ve školství (TV Západ)

„Ten důvod byl jeden jediný. Obrovské poděkování za práci, kterou pro město Sokolov odvedli, za tu svojí ředitelskou kariéru. A musím říci, že město Sokolov dává nemalé prostředky do škol a školek, ale vždycky je dáváme rádi, protože máme skvělý tým a ten skvělý tým vedou skvělí kapitáni. A my jsme si ty kapitány, kteří končí ve své funkci, dovolili sem pozvat na město, dát jim malý dáreček a jak jsem říkal, obrovsky jim poděkovat, protože u některých ředitelek a ředitelů to byly desítky let, které zastávali v této funkci a doslova generace Sokolova žáků prošly jejich rukama a oni je vychovali,“ uvedl místostarosta Sokolova Jan Picka. 

Spolu se starostou města Petrem Kubisem, místostarostou Janem Pickou a vedoucí odboru finančního a školství Barborou Bardonovou strávila pětice z končících vedoucích pracovníků necelou hodinku při posezení. Řeč přišla nejen na jejich činnost, ale především nad aktuální situací ve školství i plány do budoucna. 

Pro květiny a drobnou upomínku si přišla ředitelka Mateřské školy K. H. Borovského Miroslava Záleská, která zde působila přes dvacet let, z toho posledních 6 let jako její ředitelka. Profesní kariéru spojila s předškoláky a nadanými dětmi, kterým se bude nadále věnovat jako učitelka v MŠ. 

Vlasta Kaiserová pracovala 30 let v MŠ Barevný klíček na Vítězné a zasloužila se například o založení festivalu Sokolovská mateřinka, která je nesoutěžní přehlídkou hudebních, tanečně-sportovních a dramaticko-výtvarných vystoupení dětí z mateřských škol.

Dana Chvojková je nejdéle působící ředitelkou ve městě. Mateřskou školku U zámečku vede úctyhodných 32 let. Letos zároveň obdržela ocenění plaketou Jana Amose Komenského za vybudování moderního zařízení rodinného typu, které je rodiči velmi vyhledávané. 

Iva Ondrejková pracuje v Domě dětí a mládeže 23 let, kdy vytvořila spolu se svým týmem uznávané centrum volného času. Za pedagogické zásluhy jí byl letos udělen titul Osobnost města Sokolova za rok 2023. V dubnu 2024 převzala ocenění od hejtmana Karlovarského kraje u příležitosti Dne učitelů za příkladnou a obětavou práci s dětmi a mládeží.

Ocenění převzal také Roman Švancar, který v Základní umělecké škole působil jako ředitel 21 let. Jeho svěřenci se pyšní úspěchy v celostátních soutěžích. Léta také dirigoval velký dechový školní orchestr. 

Na závěr si přítomní udělali na památku společné foto.