PLZEŇSKO

Sportmanii navštívilo 50 tisíc lidí

Velkým lákadlem byly autogramiády, podepisovaly se mimo jiné čerstvé medailistky z mistrovství světa atletka Tereza Petržilková a lukostřelkyně Marie Horáčková. Nechyběly soutěže, cvičení i bohatý doprovodný program. Především děti si nadšeně užívaly zahajovací popcornovou party, závod nafukovacích plavidel nebo Barevný běh, v horkých dnech chladila vodní skluzavka či kopec umělého sněhu. Organizátoři z Odboru sportu Magistrátu města Plzně rozdali celkem 9500 medailí. 

„Děkuji partnerům největší sportovní akce v Plzni a zástupcům sportovních klubů, kteří se na její organizaci podíleli. Každé léto Sportmanie motivuje k pohybu desetitisíce dětí i dospělých. Nejen proto mám upřímnou radost, že se letos můžeme radovat z tak vysoké účasti. Sportmanie opět splnila svůj účel, věřím, že si i v příštích letech udrží svou velkou popularitu,“ řekl primátor města Plzně Roman Zarzycký. 

„Konání Sportmanie jsme oproti minulým letům o týden posunuli a podařilo se nám trefit pěkné počasí. Atmosféra po celých devět dní byla skvělá a mě osobně potěšil zájem o velké akce, například Barevného běhu se účastnilo bezmála 500 lidí. Jsem rád, že letošní Sportmanii si spolu s dětmi a jejich rodiči užívali také senioři, pro které jsme měli připravený speciální program,“ uvedl Tomáš Morávek, radní města Plzně pro oblast podpory sportu, mládeže a tělovýchovy.

I letos se úspěšně naplnil hlavní cíl Sportmanie Plzeň: představit na jednom místě tradiční i méně známé sporty a nechat především děti, aby si je samy vyzkoušely. A aby také zjistily, co jim nejvíc vyhovuje a kde najdou potřebné zázemí. Vše se dělo pod dohledem zkušených trenérů a členů klubů. V areálu za Plazou bylo k dispozici na 40 stanovišť, na kterých se sporty vždy po třech dnech střídaly. V třídenním cyklu se měnily i medaile, které mohly děti do 15 let za návštěvu stanovišť získat, pokud do speciální aplikace nasbíraly dostatek bodů. V průběhu Sportmanie udělili organizátoři 3500 bronzových, 2500 stříbrných a 3500 zlatých medailí.

Nad jednotlivými dny Sportmanie přebraly záštitu jednotlivé plzeňské obvody. Své 30. narozeniny tu ve čtvrtek oslavila Nadace sportující mládeže. Páteční speciální program pro klienty zařízení sociálních služeb si užívalo na 150 osob a v nabídce Sportmanie nechyběly ani sporty pro hendikepované sportovce. Každý den začínal ranní rozcvičkou a ve všední dny i cvičením pro seniory. Návštěvníci se mohli zúčastnit lekcí tance, sledovat sportovní show a exhibice nebo třeba přednášky na téma zdravého životního stylu. 

Podrobnější informace naleznete na https://sport.plzen.cz/SportmaniePlzen.