OLOMOUCKO

Zahájení lázeňské sezóny ve Velkých Losinách

Velké Losiny

Sobota 1. června 2024

Rádi bychom vás pozvali na událost, která obnovuje tradici lázeňství.

První ročník 'Zahájení lázeňské sezóny' se koná v sobotu 1. června, přináší návštěvníkům jedinečnou příležitost společně zažít atmosféru prvorepublikových lázní, jejich historii a kulturu.

Po slavnostním zahájení na náměstí starostkou obce se vydáme společně s panem farářem na průvod do lázeňského parku, kde proběhne žehnání pramene Karel. Doprovázet nás bude Spolek elegantních dam v historických kostýmech, atmosféru doplní živá hudba.

Spolek elegantních dam nás přenese do prvorepublikové atmosféry svojí přehlídkou historického spodního prádla či Charlestonem, kdy vás také provedou výukou zmíněného tance.

Na scéně nebudou chybět ani taneční vystoupení od skupin Folí de la Fúl a Angel’s Tribe, které přinesou do obce rytmus a radost.

Hudební program zpestří V-Band, Cimbálka CML Šumperk, Stanislav Hojgr s kapelou a Petr Tomeček s hrou na Panovu flétnu. Kouzelník a mentalista David Strašil, návštěvníky přenese do světa iluzí.

V sobotu zároveň slavíme DEN DĚTÍ, pro malé návštěvníky bude připraven krásný animační program od Hip Hip Hooray, vyřádit se mohou na skákacím hradu, čeká nás i dřevěný historický kolotoč.

Dílničky, a ukázky kovářského řemesla zaujmou nejen děti, ale i dospělé.

Výstava historických vozů doplní atmosféru této unikátní události.

Celý den bude k dispozici Fotobudka, kde se můžete zvěčnit na památku sami, či společně s některou ze Spolku elegantních dam v kostýmech, je to čistě na vás!

Výborné občerstvení po celý sobotní den zajistí KKC Bistro.

'Zahájení lázeňské sezóny ve Velkých Losinách' obnovuje starou tradici a přináší návštěvníkům možnost prožít den plný historie, kultury a zábavy.